Știri din industrie

• 12-12-2022

Vise sparte, părăsiți pământul trist! Ronaldo și familia părăsesc Qatarul cu un avion privat

Portugalia s-a oprit în primele 8 ale Cupei Mondiale, iar Ronaldo a regretat că a încheiat cea de-a cincea călătorie la Cupa Mondială. Potrivit știrilor sportive CCTV, duminică, ora locală, familia lui Ronaldo a părăsit Qatarul cu un avion privat. La această Cupă Mondială, Ronaldo a reprezentat Portugalia pentru a 196-a oară, la egalitate la cele mai multe apariții la echipa națională masculină din lume.

• 10-12-2022

Înfrângerea loviturilor de departajare în fața Croației, Brazilia ratează semifinalele Cupei Mondiale

Primele sferturi de finală ale Cupei Mondiale Qatar, Croația 5-3 Brazilia. Cele două echipe au remizat 1-1 în 120 de minute, Croația 4-2 Brazilia la loviturile de departajare, iar Armata Plaid a avansat în semifinale!

• 09-12-2022

Cristiano Ronaldo nu a amenințat niciodată că va părăsi naționala și a dat totul pentru țară în fiecare zi

Știrea din 8 decembrie, în urmă cu câteva zile, presa portugheză a relatat că Ronaldo a amenințat că va părăsi echipa după ce a aflat că este înlocuitor. În acest sens, Asociația de Fotbal din Portugalia a emis o declarație pentru a respinge zvonurile și a afirmat că Ronaldo contribuie zilnic la echipa națională.

• 08-12-2022

Antrenorul personal al lui Sun Xingmin a bombardat Asociația Coreeană de Fotbal!

A fost publicată recenta listă de finală ale Cupei Mondiale. Echipa sud-coreeană, care a fost lumina Asiei înainte, a fost, din păcate, eliminată de Brazilia, iar în cele din urmă a ratat șansa de a străpunge istoria și de a obține rezultate mai bune.

• 07-12-2022

După optimile de finală, cele 4 echipe pleacă acasă împreună, Spania și Japonia sunt în dizgrație: 1 din 7 lovituri de departajare

Într-un meci concentrat din optimile de finală ale Cupei Mondiale care s-a încheiat la primele ore ale zilei de 7 decembrie, ora Beijingului, Spania a remizat cu Marocul cu 0-0 în 120 de minute de la timpul regulamentar și a pierdut cu 0-3 în fața Marocului. lovituri de departajare. După ce au câștigat Cupa Mondială în 2010, au ratat de trei ori consecutiv primii 8 ai Cupei Mondiale.

• 06-12-2022

Golul lui Neymar scoate Brazilia din Coreea de Sud cu 4-1 și avansează în sferturi

În dimineața devreme a zilei de 6 decembrie, ora Beijingului, pe stadionul Qatar 974 a început 1/8 de finală ai Cupei Mondiale dintre Brazilia și Coreea de Sud. Drept urmare, echipa braziliană a marcat 4 goluri în prima repriză, iar în cele din urmă a învins echipa sud-coreeană cu 4-1, avansând cu ușurință în top 8. În meciul următor, vor concura cu Croația pentru un loc în semi- finale. În acest joc, Neymar, care a fost accidentat în primul tur, și fundașul principal stânga Danilo s-au întors cu toții din accidentare, în timp ce vedeta de top a echipei sud-coreene, Sun Xingmin, a continuat să joace cu mască. Drept urmare, la doar 6 minute de joc, echipa braziliană a marcat. Neymar a făcut tranziția mingea la punctul din spate la mijloc, iar Vinicius nemarcat a marcat mingea. Patru minute mai târziu, Zheng Yourong l-a lovit pe Richarlison în suprafața de pedeapsă, Brazilia a câștigat un penalty, iar Neymar a marcat primul său gol în această Cupă Mondială, rescriind scorul la 2-0. Acest gol a adus, de asemenea, numărul total de goluri personale ale lui Neymar la Cupa Mondială la 7, al doilea după Ronaldo, Messi, Mbappé și Muller printre jucătorii activi.

• 05-12-2022

Kane a marcat primul gol, Anglia a învins Senegal pentru a trece în sferturile de finală

Chinanews.com, 5 decembrie. Pe 5 decembrie, ora Beijingului, Cupa Mondială din Qatar a dat startul celui de-al patrulea sfert de finală. Înfruntând echipa Senegal, puțin inferioară, echipa Angliei și-a învins adversarii cu 3:0 și a intrat în sferturi de finală pentru două Cupe Mondiale consecutive. Ei se vor confrunta în sferturile de finală cu campioana în curs, Franța.

• 04-12-2022

Revoltător, Camerun a învins Brazilia cu 1-0 în timpul opririi, tot a ratat calificarea, Abubakar a marcat

Pe 3 decembrie, ora Beijingului, în turul final al Grupei G a Cupei Mondiale 2022 din Qatar, Brazilia a jucat împotriva Camerunului. În cele din urmă, Abu Bakar a marcat un gol în timpul opririi în repriza secundă pentru a completa tradiția. Camerunul a învins Brazilia cu 1-0 și a spart marea supărare. , dar pentru că echipa elvețiană a câștigat un alt joc, echipa Camerunului a ratat în continuare calificarea.

• 03-12-2022

Tabel de meciuri pentru optimile de finală ale Cupei Mondiale 2022, cu lista de optimi ai Cupei Mondiale din Qatar inclusă

Pe 3 decembrie, ora Beijingului, faza grupelor Cupei Mondiale Qatar 2022 a încheiat acum toate cele trei runde de competiție. În cele din urmă, echipele care au avansat cu succes în primele 16 ale Cupei Mondiale din Qatar au fost Olanda, Statele Unite ale Americii, Argentina, Australia, Franța, Polonia, Anglia, Senegal, Japonia, Croația, Brazilia și Coreea de Sud. , Maroc, Spania, Portugalia și Elveția.

• 02-12-2022

Germania câștigă și este în continuare eliminată, nereușind să se califice în două grupe consecutive ale Cupei Mondiale

La primele ore ale zilei de 2 decembrie, ora Beijingului, s-a încheiat runda finală a Grupei E a Cupei Mondiale 2022 din Qatar. Germania, de patru ori campioană la Cupa Mondială, a căzut odată în urmă cu 1-2, a marcat 3 goluri la rând și a învins Costa Rica cu 4-2. Cu toate acestea, din cauza unui alt joc din aceeași grupă, echipa japoneză a învins echipa spaniolă. Echipa Germaniei și Spania au avut 4 puncte. Din cauza dezavantajului golaverajului, ei s-au clasat pe locul al treilea în grupă.

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)