• 06-12-2022

Golul lui Neymar scoate Brazilia din Coreea de Sud cu 4-1 și avansează în sferturi

În dimineața devreme a zilei de 6 decembrie, ora Beijingului, pe stadionul Qatar 974 a început 1/8 de finală ai Cupei Mondiale dintre Brazilia și Coreea de Sud. Drept urmare, echipa braziliană a marcat 4 goluri în prima repriză, iar în cele din urmă a învins echipa sud-coreeană cu 4-1, avansând cu ușurință în top 8. În meciul următor, vor concura cu Croația pentru un loc în semi- finale. În acest joc, Neymar, care a fost accidentat în primul tur, și fundașul principal stânga Danilo s-au întors cu toții din accidentare, în timp ce vedeta de top a echipei sud-coreene, Sun Xingmin, a continuat să joace cu mască. Drept urmare, la doar 6 minute de joc, echipa braziliană a marcat. Neymar a făcut tranziția mingea la punctul din spate la mijloc, iar Vinicius nemarcat a marcat mingea. Patru minute mai târziu, Zheng Yourong l-a lovit pe Richarlison în suprafața de pedeapsă, Brazilia a câștigat un penalty, iar Neymar a marcat primul său gol în această Cupă Mondială, rescriind scorul la 2-0. Acest gol a adus, de asemenea, numărul total de goluri personale ale lui Neymar la Cupa Mondială la 7, al doilea după Ronaldo, Messi, Mbappé și Muller printre jucătorii activi.

• 24-11-2022

Brazilia și Portugalia debutează C Debutul lui Ronaldo

Cupa Mondială din Qatar va deschide patru meciuri în Grupa G și H pe data de 24. Vor apărea două vedete de profil - C Ronaldo și Neymar.

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)