120-117! Lakers au făcut o mare inversare, Ryan a devenit salvatorul și, în ultima secundă, a lovit un super trei puncte.

03-11-2022

Pe 3 noiembrie 2022, ora Beijingului,Sezonul regulat NBAcontinuă, Pelicanii VS Lakers. Drept urmare, Lakers i-au inversat pe Pelicans 23-27, 33-17, 26-35, 26-32, 29-32, 9-6 în prelungiri, cu un scor total de 120-117, marcând a doua victorie a lui. anotimpul. Lonnie Walker a obținut 28 de puncte. Deși Ryan a avut doar 11 puncte pentru Lakers, super-ul său de trei puncte i-a salvat pe Lakers.

Lakers ocupă locul 14 în Conferința de Vest după ce au suferit o serie de cinci pierderi consecutive, învingându-i pe Nuggets cu 121-110 în ultima rundă pentru a deveni ultima echipă care a câștigat campionatul în acest sezon, în timp ce Pelicanii sunt numărul 1 în campionat. Conferința de Vest.

Clippers i-au învins pe Clippers cu 112-91 în ultima rundă, iar ambele echipe aua revenitîn starea lor recentă. Deci, acest lucru determină, de asemenea, că acest joc va fi un joc minunat.

În prima jumătate a jocului, Westbrook a jucat un rol absolut.

După ce a rămas în urmă cu 23-27 în primul sfert, al doilea a jucat un val super ofensiv de 17-2.

Odată a driblat mingea în terenul din față, și-a îndrumat coechipierii să asedieze și l-a asistat pe Brown pentru un layup cu o pasă foarte clasică și iconică. Din cauza eforturilor sale, a condus echipa la un avans de 33-17, 56-44 față de Pelicans în prima repriză.

Scorul Lakers la pauză: Brown 11 puncte și 4 recuperări, James 8 puncte, 3 recuperări și 4 pase decisive, Sprâncene groase 6 puncte, 6 recuperări, 2 pase decisive și 3 blocări, Walker 10 puncte, Beverley 2 recuperări și 3 pase decisive, Westbrook 11 puncte, 6 recuperări și 7 asistă, Reeves 3 puncte, Ryan 5 puncte și 2 recuperări, Gabriel 2 puncte și 2 recuperări.

În al treilea sfert al reprizei secunde, McCollum și Williamson și Valanciunas de la Pelicans și-au arătat talentele. Odată a condus echipa să joace un val de atac 10-3 pentru a egala scorul. Începând cu sfârșitul celui de-al treilea sfert, Lakers conduceau cu 26-35, cu un scor total de 82-79.

În sfertul patru, competiția dintre cele două echipe s-a intensificat, iar scorurile au urcat și ele alternativ. Este 97-98, deoarece Zion primește un asist de la Graham și lovește un layup de 2 puncte.

Lakers au făcut înlocuiri de urgență, Brown l-a înlocuit pe Matt Ryan, Davis l-a înlocuit pe Gabriel și Westbrook l-a înlocuit pe James. Pelicanii au făcut și o schimbare, înlocuind-o pe Zion cu Murphy III.

În ultimele momente, Pelicanii au condus odată scorul la 105-102, iar în acest moment Lakers au condus scorul din nou la 108-107. În ultimul moment, Lonnie Tick de la Lakers a căzut de pe lanț. Cu Pelicanii în frunte cu 1, șutul lui a fost fără scor, dar Pelicanii au ripostat.

În acest moment, scorul a ajuns la 111-108 cu 1 secundă rămasă în joc. În ultima secundă, Matt Ryan a devenit o legendă a jocului când a lovit un 3-pointer pentru a trimite jocul în prelungiri. În prelungiri, Lakers au devenit din ce în ce mai curajoși. Cu 1 minut rămas din termen, Lakers au condus cu 120-115, în principal datorită performanței lui James. La final, Lakers i-au învins pe Pelicans cu 120-117.

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)