Liga Campionilor-Real Madrid 1-0 Liverpool a marcat 6-2 în top 8, Benzema a marcat + accidentat și s-a retras

22-03-2023

La ora 4 dimineața, pe 16 martie, ora Beijingului, în turul doi al UEFA Champions League 1/8 de finală, Real Madrid a învins-o pe Liverpool cu ​​1-0 pe teren propriu și a avansat cu succes în sferturile de finală ale Ligii Campionilor cu un scor total de 6-2 în cele două runde.

În prima repriză, Real Madrid a jucat temporar cu Liverpool cu ​​0-0 acasă. La începutul reprizei secunde, în minutul 73, Klopp a protestat împotriva penalty-ului de pe margine, iar arbitrul i-a arătat apoi un cartonaș galben. În minutul 79, Benzema a luat mingea din fața suprafeței de pedeapsă. Vinicius a șutat cu o singură mână și a lovit cu piciorul, dar a căzut la pământ și a trecut mingea peste cap. Benzema a împins cu ușurință poarta goală și a marcat. Real Madrid 1-0

national football

Benzema a părut să se încordeze în procesul de scor și a fost ulterior înlocuit. În minutul 83, Elliott a șutat de la distanță din afara suprafeței de pedeapsă, iar Courtois a salvat mingea. În minutul 85, Arnold a făcut o pasă de jos din dreapta și a fost blocat de Rudiger de pe linia de jos. În al doilea minut de oprire, Ceballos a pasat mingea, iar Vazquez a dat înapoi de pe linia de jos din dreapta. Zimikas a blocat șutul lui Rodrigo și mingea i-a sărit pe braț. După redarea VAR, nu a fost acordată nicio penalizare.

În minutul 4 de la oprire, Zimikas a primit cartonaș galben pentru un fault. La finalul jocului, Real Madrid a învins pe teren propriu Liverpool cu ​​1-0 și a avansat cu succes în sferturile de finală ale Ligii Campionilor cu un scor total de 6-2 în cele două runde.

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)