Curry 21+8+7 Klay a fost expulzat, Booker i-a învins pe Warriors cu 34 de puncte

26-10-2022

Pe 26 octombrie, ora Beijingului, sezonul regulat NBA 2022-23 a continuat, iar Phoenix Suns au dat startul bătăliei de focalizare cu Golden State Warriors acasă. După tot jocul, Suns i-au învins pe Warriors cu 134-105 și au câștigat două victorii consecutive.

basketball

Statistici generale:

Scor specific: 29-37, 37-35, 20-33, 19-29 (Warriors in fata).

Pe partea Suns, Booker a jucat bine, înscriind 34 de puncte, 2 recuperări, 7 pase decisive și 3 furturi. Chris Paul a jucat și cea mai bună performanță a sezonului, înscriind 16 puncte, 7 recuperări și 9 pase decisive. În plus, Ayton 16 puncte, 14 recuperări și 4 pase decisive, Mikal Bridges 17 puncte, 6 recuperări, 2 pase decisive și 2 blocaje, Cameron Johnson 9 puncte și 5 recuperări, Langdale 17 puncte, 7 recuperări și 2 blocări

Pe partea Warriors, Curry a fost într-o formă medie, înscriind 21 de puncte, 7 recuperări și 8 pase decisive. În plus, Wiggins 16 puncte, 6 recuperări și 3 pase decisive, Dream Chasing-Green 14 puncte, 8 recuperări, 5 pase decisive și 3 furturi, Wiseman 12 puncte, 3 recuperări și 2 blocaje, Poole 17 puncte și 5 pase decisive, Moses Moody 13 puncte , 3 recuperări și 3 cap. Klay Thompson a marcat doar 2 puncte și a fost exclus pentru două faulturi tehnice în al treilea sfert pentru că nu a fost calm.

Rezumat joc:

În primul sfert, Klay a hrănit tortul și a urmărit visul-Green a marcat, Wiggins a lovit și un triplu, iar Warriors au luat conducerea. Dar în curând, Ayton s-a rostogolit și a sărit în plasă, iar soarele a răspuns. După aceea, Curry a făcut o săritură 2+1, iar Wiggins a lovit și un săritor. Dar din partea Suns, Paul s-a simțit foarte devreme, iar tripul său a intrat în plasă pentru a-i ajuta pe Suns să muște scorul. După 4 minute de joc, avântul lui Suns a luat treptat, iar Bukele a făcut șuturi consecutive în exterior, conducând echipa la un punct culminant 12-0. Până la mijlocul acestei secțiuni, diferența s-a mărit la două cifre. Cu toate acestea, în ultima parte a acestui sfert, cele două părți au început rotația, Moody și Poole s-au ridicat și au lovit trei puncte la rând, iar Warriors au închis scorul din nou. La sfarsitul acestui trimestru, Craig a făcut un triplu pentru a conduce un nou val de atacuri ale lui Suns, iar Wiseman a făcut o dunk și a marcat. După un singur sfert, Warriors au rămas temporar în urmă cu 29-37.

În al doilea sfert, Poole și-a continuat atingerea de foc. A făcut două descoperiri și a lovit o lovitură de cârlig care sa răsturnat și a marcat personal 12 puncte. Pe partea Suns, înlocuitorul Langdale a jucat, de asemenea, destul de mult în centrul atenției. Ar putea face triple și să facă 2 din 2 aruncări libere fault. La mijlocul acestei secțiuni, cele două părți au revenit la formația de start, iar Suns a continuat să mențină un ușor avantaj. Booker și Ayton au marcat în cifre duble, dar în ultima parte a acestei secțiuni, Curry a găsit și senzația de a lovi trei puncte la rând. Paul a făcut și un șut constant de trei puncte. După pauză, Suns au continuat să conducă cu 72-66.

După ce și-au schimbat taberele și s-au luptat din nou, Războinicii au fost foarte agresivi în urmărirea punctelor. Trei sferturi până la 8 minute și 44 de secunde, layup-ul de urmărire în vis a reușit, iar diferența de puncte a revenit la 3 puncte. Dar după aceea, săritorul de rezervă a lui Booker a reușit să oprească sângerarea soarelui. Apoi, Booker l-a confruntat pe Clay la rând și a devenit treptat furios în confruntarea aprigă. La mijlocul acestei secțiuni, cei doi au primit faulturi tehnice din cauza luptei lor verbale, iar Klay a fost exclus din joc din cauza vorbăriei sale. După ce Klay a ieșit, ofensa și apărarea Războinicilor au fost evident afectate. The Suns a profitat de ocazie pentru a declanșa un nou punct culminant. În ultima parte a acestui sfert, Booker a făcut o săritură și aruncări libere. Langdale a marcat 2+1 și a marcat în cifre duble. Poole a marcat o aruncare liberă,

La finalul sfertului, Warriors mai încercau să contraatace, Curry a făcut un layup, iar diferența de puncte a revenit la 14 puncte la mijlocul sfertului. Totuși, după aceea, Booker a lovit plasa cu un triplu și a marcat al 30-lea punct al jocului. Langdale a continuat să joace rolul înlocuitorilor Raiders pentru a marca aruncări libere grele, iar diferența a revenit la 19 puncte. După aceea, Războinicii au preluat conducerea în înlocuirea titularului, iar jocul a intrat în timp de gunoi. La final, după ce jocul s-a terminat, Sorii i-au învins pe Warriors cu 134-105 și au câștigat două victorii consecutive.

Formația de start pentru ambele părți:

Războinici: Draymond Green, Kevin Looney, Stephen Curry, Andrew Wiggins, Klay Thompson

Suns: Mikal Bridges, Cameron Johnson, Deandre Ayton, Devin Booker, Chris Paul

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)