Europa League-Alonso a marcat Rashford și a adus o contribuție, Barcelona 2-2 Manchester United

17-02-2023

La 1:45 dimineața, pe 17 februarie, ora Beijingului, în primul tur al fazei eliminatorii din Europa League, Barcelona a remizat cu Manchester United acasă, 2-2.

În minutul 50, Barcelona a trimis o lovitură de colț. Marcos Alonso a sărit sus și a îndreptat poarta cu capul și a marcat direct. Barcelona a luat conducerea, Barcelona 1-0 Manchester United!

În minutul 52, Manchester United a egalat scorul în fulger, Fred a trecut, Rashford a intrat în suprafața de pedeapsă și a finalizat un șut dificil dintr-un unghi mic de zero, mingea a intrat direct în colțul îndepărtat, Barcelona 1-1 Manchester United

În minutul 59, Manchester United a luat o lovitură de colț tactică, Rashford a făcut o centrare de la linia de jos, B Fei și-a croit călcâiul și, în cele din urmă, Conte a lovit mingea în poartă, Manchester United 2-1 Barcelona conduce scorul!

În minutul 76, Barcelona a egalat scorul. Rafinha a șutat cu piciorul stâng din afara suprafeței de pedeapsă și mingea a intrat direct în colțul mort. Barcelona 2-2 Manchester United!

Barcelona de start: 1-Ter Stegen, 23-Conde, 4-Araujo, 17-Alonso (66'28-Chel), 18-Alba (66'15-Christensen), 19-Casey (66'10-Fati), - De Jong, 8-Pedri (41'20-Robert), 30-Gavi, 22-Rafinha (82'11-Fe Lan), 9-Lewandowski

Formația de start a lui Manchester United: De Gea, Malaezia, 19 ani, Varane, 23 ani, Luke Shaw, 29 ani, Wan Bissaka, 17 ani, Fred, 18 ani, Casemiro, 8 ani, B Fei, 10 ani, Rashford, 27 ani, Wayhorst, Sancho (80 ani) '49-Ganacho)

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)