Liga Campionilor lui Manchester United a pierdut în fața tinerilor, Ronaldo a marcat un gol pentru echipă

15-09-2021

În dimineața zilei de 15 septembrie, ora Beijingului, a început oficial prima rundă a etapei grupelor UEFA Champions League 2021-22. Unul dintre jocurile despre care se credea inițial că a fost unilateral, a spart o mare supărare - Manchester United 1: 2 tineri. După revenirea la Manchester United, așteptatul Cristiano Ronaldo a inaugurat primul joc din UEFA Champions League. A trăit la înălțimea așteptărilor și a marcat un gol pentru echipă, dar echipa a pierdut încă jocul.

În calitate de jucător cu cele mai multe goluri în UEFA Champions League (134 de goluri), Cristiano Ronaldo a jucat un rol important în UEFA Champions League. Nu, în minutul 12 al primului meci din Liga Campionilor UEFA după întoarcerea la noua echipă a Manchester United: B Fee trece mingea energic în afara gâtului, Cristiano Ronaldo aleargă fantomatic, trage prin portarul echipei tinere și contribuie la echipa.

football team

În plus, în minutul 24 al jocului, Ronaldo a inaugurat și o bună ocazie de a marca. După ce a primit o pasă de la coechipierii săi, Ronaldo a salvat puternic în suprafața de pedeapsă. Portarul a salvat linia de jos.

Punctul de cotitură al jocului a venit în minutul 35: lupta lui Wan Bissaka a fost prea mare și a călcat pe picioarele adversarului. Arbitrul a dat cartonaș roșu. Wan Bissaka a fost eliminat, iar Manchester United a jucat cu 10 jucători. De atunci, a devenit foarte conservator.

manchester

Pasivul Manchester United a pierdut în cele din urmă golul în minutul 65: În zona de poartă, Ngamaleu a înscris pentru a egala scorul. În minutul 72, antrenorul i-a înlocuit pe eroii marcatori Cristiano Ronaldo și B Fee, complet defensiv, și a dorit să încheie jocul cu o egalitate.

Neputincios, jocul a intrat în perioada de oprire. În minutul 94: Lingard a returnat o eroare. Tânărul jucător Shibacheu a profitat de ocazie pentru a-l întâlni singur pe portar și a învinge Manchester United.

Cristiano Ronaldo

Echipa a fost inversată și Cristiano Ronaldo a fost neajutorat în afara terenului, dar numărul de goluri marcate de Cristiano Ronaldo în Liga Campionilor este încă în desfășurare. Următorul joc este încă foarte interesant.