Înfrângerea loviturilor de departajare în fața Croației, Brazilia ratează semifinalele Cupei Mondiale

10-12-2022

Primele sferturi de finală ale Cupei Mondiale Qatar, Croația 5-3 Brazilia.

Cele două echipe au remizat 1-1 în 120 de minute, Croația 4-2 Brazilia la loviturile de departajare, iar Armata Plaid a avansat în semifinale!

În minutul 47, șansa în fața porții Braziliei a fost rezolvată cu curaj de Livakovic. În minutul 54, Risa Lisson a mers direct la Neymar în suprafața de pedeapsă. Acesta din urmă a șutat dintr-un unghi mic în suprafața de pedeapsă și a fost blocat de Livakovic cu picioarele. În minutul 66, Paqueta a șutat în suprafața de pedeapsă, iar Livakovic a blocat din nou la timp. În minutul 76, Neymar a primit mingea și a șutat din suprafața de pedeapsă, iar Livakovic a atacat la timp pentru a bloca mingea de pe linia de jos.

În minutul 102 al prelungirilor, Croația a lansat un contraatac, iar Brozovic a tras mingea sus. În minutul 105, echipa braziliană a jucat o cooperare minunată în terenul din față. Neymar a scăpat de portar și a marcat mingea. În minutul 116, Croația a lansat un atac, iar Petkovic, care a venit de pe bancă, a primit o pasă de la Orsic în suprafața de pedeapsă și a marcat. În 120 de minute, cele două echipe au remizat 1-1.

La loviturile de departajare, Rodrigo de la echipa braziliană a fost salvat de Livakovic, iar Marquinhos a lovit bara și a ieșit. În final, Croația a învins Brazilia cu 4-2 la loviturile de departajare, iar Armata Plaid a avansat în semifinale.

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)