Cei doi principali jucători ai Franței au rănit la revedere Cristiano Ronaldo reintroduce furtuna

26-10-2022

Cupa Mondială din Qatar 2022 va începe în noiembrie, iar favoriții majori ai campionatului se apropie și de etapa finală de proiecție a grupului. Făcând un bilanț al săptămânii trecute, vă prezentăm observațiile noastre internaționale despre echipele de top din săptămâna trecută.

Brazilia:

Alisson (Liverpool)

În urma asistenței câștigătoare împotriva lui Manchester City în ultima rundă, Alisson a devenit din nou eroul absolut al victoriei lui Liverpool. În meciul de la mijlocul săptămânii împotriva lui West Ham, Alisson a păstrat conducerea pentru Liverpool. În minutul 43, Joe Gomez l-a lovit pe Bowen în suprafața de pedeapsă, iar arbitrul a acordat o lovitură de pedeapsă. Dar Alisson a apreciat corect direcția penalty-ului lui Bowen și a salvat penalty-ul cu o lovitură laterală, împiedicând West Ham să egaleze scorul.

Casemiro (Manchester United)

În meciul de ligă din weekend împotriva lui Chelsea, Casemiro a marcat o numărătoare inversă pentru Manchester United. În minutul 4 de oprire din repriza secundă, Luke Shaw a centrat la 45 de grade din stânga, iar Casemiro a dat din cap spre poartă. Portarul de la Chelsea, Kepa, s-a repezit, dar nu a reușit să împiedice mingea să cadă, iar în cele din urmă a lovit stâlpul din stânga și a sărit în poartă. Manchester United a egalat cu 1-1 în ultimul moment.

Vinicius (Real Madrid)

În meciul de ligă din weekend cu Sevilla, Vinicius a contribuit cu două pase decisive. În minutul 5, Vinicius a tăiat din stânga și a intrat în suprafața de pedeapsă. După ce a balansat unghiul, a centrat și a făcut o centrare pentru a-l ajuta pe Modric să împingă cu ușurință poarta goală și să înscrie, Real Madrid a condus cu 1-0. În minutul 78, Vinicius s-a confruntat cu o ocazie cu o singură mână de a marca mingea dezinteresat, l-a ajutat pe Vazquez să înscrie un gol gol și l-a ajutat pe Real Madrid să conducă din nou cu 2-1.

【Franţa】

Coperta (Chelsea)

Kante s-a luptat cu rănile după ce a suferit o accidentare ischio-coarbei împotriva lui Tottenham în august. Cu toate acestea, pe 18 octombrie, ora locală, Chelsea a anunțat oficial că Kante a suferit cu succes o intervenție chirurgicală și este de așteptat să fie plecat timp de patru luni. Asta înseamnă și că francezii vor rata Cupa Mondială.

Benzema (Real Madrid)

Benzema, care tocmai câștigase Balonul de Aur, nu a avut noroc. În meciul de la mijlocul săptămânii de ligă împotriva lui Elche, Benzema a avut 2 goluri și 1 assist și a fost numit invalid. În minutul 5, Vinicius a făcut o pasă dreaptă pe stânga arcului suprafeței de pedeapsă, Rodrigo a centrat pe mijloc, iar Benzema a împins și a marcat, dar Rodrigo a fost fluierat în ofsaid și golul a fost invalid. În minutul 25, Benzema și Alaba s-au ciocnit de peretele din fața suprafeței de pedeapsă. Acesta din urmă a împins și a marcat în suprafața de pedeapsă, dar de data aceasta a fost Benzema care a revenit din poziția de offside și golul a fost invalid. În minutul 60, Kroos a făcut o pasă lungă de la mijlocul terenului din dreapta, iar Carvajal a centrat. Benzema a oprit mingea în piept și a marcat, dar din nou pentru că Carvajal era în ofsaid, golul a fost invalid. a fost t până în minutul 75 când Benzema a marcat. Dl. Balonul de Aur și Rodrigo au finalizat ciocnirea cu zidul și au împins poarta din colțul din stânga jos al suprafeței de pedeapsă online și au reușit.

Lloris (Tottenham Hotspur)

În meciul de la mijlocul săptămânii de ligă împotriva lui Manchester United, deși Tottenham a pierdut cu 0-2, portarul Lori a jucat genial. În joc, Lori a salvat lovitura de amenințare a lui Rashford de 3 ori, iar numărul de salvari în tot jocul a fost de până la 8. Dacă nu ar fi fost atacurile repetate ale lui Lori, Tottenham ar fi putut fi învins de Manchester United la Old Trafford.

Cu toate acestea, împotriva lui Newcastle în meciul de ligă din weekend, Lori a devenit păcătosul echipei. În minutul 31, Lori a atacat în afara suprafeței de pedeapsă pentru a îndepărta, dar a greșit, s-a ciocnit cu jucătorul adversarului și a dat șansa adversarului să lovească o poartă goală. În minutul 40, lovitura mare a lui Lori a fost spartă direct în propria jumătate, iar apoi nu a reușit să salveze împingerea cu unghi mic a lui Almiron, făcându-i pe Tottenham să rămână în urmă cu 0-2.

Rabiot (Juventus)

În meciul de ligă din weekend împotriva lui Empoli, Rabiot a ajutat-o ​​pe Juventus să obțină o mare victorie. În minutul 82, Cuadrado a scos un colț din stânga, iar Rabiot a dat din cap spre poartă. Deși portarul Vicario a salvat mingea, arbitrul a confirmat că mingea a depășit linia porții în întregime și golul a fost valabil. În minutul 4 de la pauză, Juventus a făcut o pasă dreaptă la mijloc, iar Danilo a centrat în suprafața de pedeapsă. Rabiot a împins și a marcat cu ușurință, blocând scorul la 4-0. În 12 minute, Rabiot a marcat două goluri. Un spectacol bun.

Maine (AC Milan)

Maine a fost exclusă până acum din cauza unei accidentări în meciul echipei naționale din septembrie. Antrenorul Milanului, Pioli, a confirmat recent că Meignan va fi accidentat până în ianuarie anul viitor, pierzând viitoarea Cupă Mondială. Cu toate acestea, potrivit rapoartelor presei, Meignan însuși speră să participe la Cupa Mondială. Decizia finală va fi luată de staff-ul de antrenor și de personalul medical francez.

Mbappe (Paris Saint-Germain)

Împotriva lui Ajaccio în liga de weekend, Mbappe a completat 2 șuturi și 1 pasă. În minutul 23, mijlocașul parizian a furat, Mbappe a primit o pasă prin intermediul lui Messi pe stânga suprafeței de pedeapsă și a marcat cu piciorul drept, deschizând scorul pentru Paris. În minutul 78, Mbappe și Messi au lovit peretele din fața suprafeței de pedeapsă. 3 minute mai târziu, Mbappe a luat pasa dreaptă a lui Messi și a căzut la pământ pe linia suprafeței de pedeapsă pentru a marca.

Varane (Manchester United)

În meciul de ligă din weekend împotriva lui Chelsea, Varane a părăsit meciul accidentat. În minutul 58, Varane s-a accidentat fără confruntare când a încercat să intercepteze. După accidentare, Varane și-a acoperit fața cu un tricou și a plâns și a fost înlocuit de Lindelof. Din fericire, conform"Noutățile echipei", Varane a fost diagnosticat cu o leziune la biceps femural după examinare și trebuie să fie în afara acțiunii doar timp de 3 săptămâni, mai există speranța de a ajunge din urmă cu Cupa Mondială.

Griezmann (Atletico Madrid)

În meciul de ligă din weekend împotriva lui Betis, Griezmann a marcat de două ori. În minutul 54, Griezmann a executat o lovitură de la colțul drept. Nimeni nu a apucat locul în suprafața de pedeapsă. Mingea s-a frecat de apărătorul adversarului și s-a întors spre capătul îndepărtat al porții. Atletico Madrid a condus cu 1-0. În minutul 71, Cunha și-a înclinat spatele pe partea dreaptă a liniei suprafeței de pedeapsă. Griezmann a împins cu piciorul drept dintr-un unghi mic. Mingea a pătruns pe wicket-ul portarului și a intrat în plasă, aducând Atletico în avantaj cu 2-0.

Dembele (Barcelona)

Împotriva Athletic Bilbao în weekend, Dembele a contribuit cu 1 șut și 3 pase. În minutul 12, Dembele a tăiat un șut de la distanță din dreapta și a fost salvat. Lewandowski a primit mingea din stânga și apoi a făcut o centrare. Dembele a marcat o lovitură de cap în fața porții, rupând impasul pentru Barcelona. În minutul 17, Dembele a făcut o pasă directă de pe dreapta și l-a asistat pe Roberto să înscrie golul secund al Barcelonei. În minutul 21, Dembele a pătruns din dreapta și a pătruns în suprafața de pedeapsă. Lewandowski a dat din voleu și a marcat, oferind Barcelonei un avantaj de 3-0. În minutul 72, Dembele a luat medicamentul conform prescripției, iar un dop în diagonală din dreapta l-a asistat pe Ferran Torres să marcheze, iar Barcelona a trecut în avantaj cu 4-0.

【Argentina】

Messi (Paris Saint Germain)

În meciul de ligă din weekend împotriva lui Ajaccio, Messi a contribuit cu 1 lovitură și 2 pase. În minutul 23, mijlocașul parizian a furat mingea, iar Messi a trimis un bisturiu pentru a-l ajuta pe Mbappé să deschidă scorul. În minutul 78, Messi și Mbappe s-au ciocnit de zidul din fața suprafeței de pedeapsă. Au prins mingea în suprafața de pedeapsă și au trecut de portar și apoi au împins și au marcat. În minutul 81, Messi a driblat mingea din spate pentru un atac la distanță lungă și a trimis o minge în adâncime în fața suprafeței de pedeapsă de la mijloc pentru a-l ajuta pe Mbappe să câștige o nouă victorie.

Lautaro Martinez (Inter Milano)

În meciul de ligă din weekend împotriva Fiorentinei, Lautaro a completat 2 șuturi și 1 pasă. În doar 2 minute de la deschidere, Lautaro a trimis un dop subtil oblic din coasta dreaptă pentru a-l ajuta pe Barrera să depășească impasul. În minutul 14, Lautaro a depășit fundașul din fața suprafeței de pedeapsă și a trimis din voleu cu piciorul stâng în colțul din dreapta jos al porții, dând Inter Milano în avantaj cu 2-0. În minutul 74, Lautaro a intrat în suprafața de pedeapsă pentru a crea o lovitură de pedeapsă. A luat personal penalty-ul și a ajutat Inter Milano să preia din nou conducerea cu 3-2.

【Anglia】

Bellingham (Dortmund)

La mijlocul săptămânii Cupei Germaniei împotriva Hanovrei, Bellingham a driblat mingea în suprafața de pedeapsă în minutul 70 pentru a crea o lovitură de pedeapsă. A luat personal penalty-ul și a ajutat Dortmund să avanseze cu 2-0. Împotriva lui Stuttgart în meciul din campionatul de weekend, Bellingham a jucat din nou un rol principal. În minutul 2, Sule pe partea dreaptă a mingii din vârful arcului în suprafața de pedeapsă a lui Bellingham, acesta din urmă a traversat mingea cu un nivel scăzut, iar Bellingham a urmat și a marcat, rupând impasul pentru Dortmund. În minutul 53, Dortmund a furat mingea din stânga în terenul din față. Bellingham a luat mingea și s-a întors, a marcat golul și a șutat din colțul îndepărtat al porții. În minutul 72, Bellingham a planificat și al cincilea gol al echipei. Mingea sa în adâncime în fața suprafeței de pedeapsă a pătruns în Stuttgart. apărarea lui. Guerrero a centrat pe mijloc și Mukoko a marcat ușor.

【Germania】

Sule și Mukoko (Dortmund)

Împotriva Stuttgart-ului în liga de weekend, Sule a contribuit cu o pasă. În minutul 2, Sule a primit o minge de la Bellingham pe partea dreaptă a suprafeței de pedeapsă și a centrat pe mijloc, ajutându-l pe acesta din urmă să depășească impasul. În minutul 12, Guerrero a executat o lovitură liberă din stânga terenului din față, iar Sule a marcat din față pentru a face scorul 2-0.

Mukoko a completat și pasa. În minutul 44, Mukoko a înclinat vârful arcului în suprafața de pedeapsă spre stânga, iar Reina a șutat din colțul îndepărtat al porții cu piciorul drept, iar Dortmund a condus cu 3-0. În minutul 72, Mukoko a primit centrarea stângă a lui Guerrero și a împins cu ușurință o poartă goală în fața porții pentru a bloca scorul la 5-0.

【Portugalia】

Jota (Liverpool)

În meciul de ligă împotriva lui Manchester City, Jota a fost dus pe o targă din cauza unei accidentări. Pe 18 octombrie, ora locală, antrenorul Klopp a confirmat publicului că Jota a suferit o accidentare gravă la nivelul gambei și poate rata câteva luni și va rata Cupa Mondială. Jota a mai spus pe rețelele de socializare:"O noapte atât de minunată la Anfield, dar s-a încheiat în cel mai rău mod pentru mine. În ultimul moment, unul dintre visele mele s-a rupt."

Ronaldo (Manchester United)

În meciul de la mijlocul săptămânii de ligă împotriva lui Tottenham, Cristiano Ronaldo nu a jucat, dar a devenit din nou în centrul atenției după meci. În minutul 89 al jocului, camera de difuzare l-a surprins pe Ronaldo mergând direct înapoi la tunelul jucătorului.

Belgia De Bruyne (Manchester City)

În meciul de ligă din weekend împotriva lui Brighton, De Bruyne a marcat un val mondial minunat. În minutul 75, Bernardo Silva a centrat din stânga la mijloc. De Bruyne a oprit mingea în vârful suprafeței de pedeapsă și și-a ajustat șutul de la distanță. Mingea a traversat portarul și a zburat în colțul din stânga sus al porții. Scorul este blocat la 3-1.

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)