Revoltător, Camerun a învins Brazilia cu 1-0 în timpul opririi, tot a ratat calificarea, Abubakar a marcat

04-12-2022

Pe 3 decembrie, ora Beijingului, în turul final al Grupei G a Cupei Mondiale 2022 din Qatar, Brazilia a jucat împotriva Camerunului. În cele din urmă, Abu Bakar a marcat un gol în timpul opririi în repriza secundă pentru a completa tradiția. Camerunul a învins Brazilia cu 1-0 și a spart marea supărare. , dar pentru că echipa elvețiană a câștigat un alt joc, echipa Camerunului a ratat în continuare calificarea.

Echipa braziliană a câștigat două runde consecutive în primele două runde și s-a calificat deja înainte de termen. Atâta timp cât sunt neînvinși în ultima rundă, ei pot obține primul loc și, chiar dacă pierd, pot bloca primul loc. Acest lucru nu pare să fie dificil pentru Brazilia de cinci stele din spatele formației. Puterea africană Camerun a marcat doar 1 punct în primele două runde, cu 1 egalitate și 1 înfrângere, și încă mai păstrează speranța de a avansa, dar condițiile sunt relativ dure. Pierdut în Brazilia, Camerunul va fi eliminat.

În prima repriză, la etapa de început, niciuna dintre echipe nu a avut o șansă bună de a ataca, iar echipa mai puternică a Braziliei părea să nu facă nimic. În minutul 13, lovitura de cap a lui Martinez a fost salvată. În minutul 19, Tulo a măturat la poartă și a fost blocat. În minutul 21, Fred s-a întors și a plecat din voleu.

În minutul 28, echipa braziliană a primit o lovitură liberă. În minutul 31, Fae a primit cartonaș galben. În minutul 33, Alves a șutat sus. În minutul 37, piciorul stâng din voleu a lui Anthony a fost confiscat. În 4 minute de oprire din prima repriză, Rodrigo a ratat poarta cu piciorul drept. În prima repriză, cele două echipe au marcat 0-0.

În repriza secundă, în minutul 50, voleul cu piciorul drept al lui Abubakar a fost ușor ratat. În minutul 52, șutul lui Iisus a fost blocat. În minutul 53, șutul de la distanță lungă a lui Kunde a zburat. În minutul 56, Militang a lovit din voleu și a fost salvat de pe linia de jos. În minutul 62, Martinelli a trecut la poartă și a fost eliminat, iar apoi Pedro a intrat în locul lui Jesus.

În minutul 72, Guimaraes a șutat cu piciorul drept și a zburat. În minutul 77, șutul de la distanță ajustat al lui Ncham a fost confiscat. În minutul 79, Abu Bakar a șutat cu piciorul drept și a fost blocat de pe linia de jos. În minutul 88, s-a întors și a aruncat din voleu prea mult piciorul stâng, dar tot nu a reușit să iasă din impas. În timpul opririi, Abubakar a marcat, iar Camerun a învins Brazilia cu 1-0. Abubakar a primit cartonaș galben pentru sărbătoare, doi galbeni au devenit unul roșu și a fost eliminat.

Pentru puțin timp după aceea, scorul nu s-a schimbat!

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)