Portugalia 2-0 Uruguay, 2 victorii consecutive pentru a avansa cu o rundă înainte de termen! B Fei a marcat de două ori, Ronaldo a fost activ

29-11-2022

La ora 3 dimineața zilei de 29 noiembrie, ora Beijingului, Portugalia a jucat împotriva Uruguayului în turul doi din Grupa H a Cupei Mondiale. Perspectiva promovării Portugaliei este foarte bună, iar dacă câștigi, poți avansa din timp. De menționat că Portugalia a fost eliminată de Uruguay în ultima Cupă Mondială. În ultima rundă, Cristiano Ronaldo a jucat bine. Echipa a învins Ghana cu 3-2 cu greu și a marcat 3 puncte. Uruguay a remizat cu Coreea de Sud în primul tur, iar Nunes și Suarez nu au profitat de ocazie. În acest duel, Suarez a fost în standby, iar Cavani s-a asociat cu Nunes pentru a începe jocul.

În minutul 2, Oliveira a înfruntat mingea și a șutat din linia de bază. În minutul 3, Ronaldo a lovit mingea cu pieptul în suprafața de pedeapsă, iar Carvalho a lovit poarta și a zburat. În minutul 7, B Fei a încercat un șut de la distanță din exterior și a ratat linia de fund. În minutul 15, Felix a primit o centrare și golul a fost blocat de Jimenez din linia de jos. În minutul 17, Ronaldo a executat o lovitură liberă și a fost blocat de pe linia de jos de perete. În minutul 28, Cancelo a făcut o pasă înapoi, Neves a luat o pasă în suprafața de pedeapsă, Ronaldo a trimis mingea cu capul la mijloc, iar mingea a fost confiscată de portar. În minutul 31, Bentancur a făcut o depășire într-un singur stop pentru a forma o singură sabie, care a fost rezolvată de Diogo Costa. În minutul 34, Felix a lovit poarta cu mingea și a fost blocat din linia de jos. În minutul 39, Ronaldo a șutat dintr-un unghi mic și a fost salvat de portarul adversarului. Cele două echipe nu au avut realizări în prima repriză, iar scorul a fost 0-0. Portugalia are 70% din rata de posesie a mingii, dar nu poate înscrie.

Schimbându-se echipele pentru a lupta din nou, în minutul 52 al reprizei secunde, Felix a ratat golul. Valverde a făcut o pasă în suprafața de pedeapsă, dar Costa a confiscat-o. În minutul 54, Portugalia a făcut o pasă cu mai multe picioare, B Fei a luat o pasă în suprafața de pedeapsă, Ronaldo a sărit sus în fața porții pentru a concura pentru vârf, mingea a intrat în plasă, 1-0, Portugalia a luat conduce. FIFA a marcat oficial golul lui Ronaldo la început, dar ulterior l-a schimbat în golul lui B Fei.

În minutul 71, Cavani și Nunes au fost amândoi înlocuiți, iar Suarez și Gomez au ieșit de pe bancă. În minutul 74, Gomez a lovit bara cu un șut furios! În minutul 77, Uruguay a executat o lovitură liberă, iar Suarez a ratat linia de bază cu piciorul stâng. În minutul 78, Gomez a centrat, iar Costa a confiscat mingea. În minutul 81, Ronaldo a fost înlocuit. În minutul 89, B Fei a făcut un șut scăzut, iar Jimenez a faultat handbalul în timp ce aluneca. Arbitrul a trecut de VAR și a confirmat penalty-ul! În minutul 93, B Fee a executat o lovitură de pedeapsă și a lovit constant, 2-0! Portugalia și-a extins avantajul, iar cele două părți nu au rescris scorul de atunci. În cele din urmă, Portugalia s-a impus cu 2-0 și a avansat cu o rundă înaintea seriei lor de 2 victorii consecutive.

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)