• 08-03-2023

Profitând de această Cupă Mondială, lăsați adolescenții să se îndrăgostească de fotbal!

Cupa Mondială din Qatar este în plină desfășurare. Fiind unul dintre cele mai desfășurate, cele mai influente și cele mai populare sporturi din lume astăzi, farmecul fotbalului și puterea spiritului fotbalului sunt suficiente pentru a-i face pe fani entuziasmați. În fotbal, ceea ce vedem nu este doar confruntarea fizică, ci, mai important, munca în echipă, voința, dedicarea și capacitatea de a rezista eșecurilor. De fapt, acesta este spiritul interior al fotbalului.

• 28-12-2022

Universitatea din Qatar: Sala de la Cupa Mondială a lui Messi va fi transformată în muzeu

Potrivit rapoartelor presei din Qatar, Universitatea din Qatar a anunțat planurile de a transforma camera în care a locuit starul argentinian Lionel Messi în timpul Cupei Mondiale din 2022 într-un mic muzeu. În timpul Cupei Mondiale din Qatar, Messi și echipa Argentinei nu au stat într-un hotel, ci în căminul Universității din Qatar. În timpul jocului, campusul universității a fost baza echipei naționale Argentinei, iar întreg campusul a fost decorat pentru a oferi echipei o casă. Simte. Potrivit rapoartelor, Universitatea din Qatar a fost înființată în 1971. De-a lungul timpului, Universitatea a devenit un loc de excelență în educația locală. Universitatea din Qatar poate găzdui peste 20.000 de studenți, ceea ce îi oferă posibilitatea de a oferi jucători de Cupă Mondială și alți membri ai delegației. Toate facilitățile necesare pentru ca aceștia să petreacă un timp confortabil în timpul Cupei Mondiale.

• 19-12-2022

Filmul din America Latină felicită Argentina pentru Campionatul Mondial

Argentina a învins Franța la penalty-uri în finala Cupei Mondiale de la Doha, ora locală, pe 18, pentru a câștiga Cupa Mondială din Qatar.

• 14-12-2022

Argentina învinge Croația cu 3-0 pentru a trece în finală

Argentina sărbătorește victoria. În dimineața zilei de 14, ora Beijingului, Cupa Mondială din Qatar din 2022 a organizat prima semifinală. Echipa argentiniană a învins Croația cu 3-0 și a intrat în finală. Argentina a ajuns din nou în finala Cupei Mondiale după 8 ani.

• 10-12-2022

Înfrângerea loviturilor de departajare în fața Croației, Brazilia ratează semifinalele Cupei Mondiale

Primele sferturi de finală ale Cupei Mondiale Qatar, Croația 5-3 Brazilia. Cele două echipe au remizat 1-1 în 120 de minute, Croația 4-2 Brazilia la loviturile de departajare, iar Armata Plaid a avansat în semifinale!

• 07-12-2022

După optimile de finală, cele 4 echipe pleacă acasă împreună, Spania și Japonia sunt în dizgrație: 1 din 7 lovituri de departajare

Într-un meci concentrat din optimile de finală ale Cupei Mondiale care s-a încheiat la primele ore ale zilei de 7 decembrie, ora Beijingului, Spania a remizat cu Marocul cu 0-0 în 120 de minute de la timpul regulamentar și a pierdut cu 0-3 în fața Marocului. lovituri de departajare. După ce au câștigat Cupa Mondială în 2010, au ratat de trei ori consecutiv primii 8 ai Cupei Mondiale.

• 04-12-2022

Revoltător, Camerun a învins Brazilia cu 1-0 în timpul opririi, tot a ratat calificarea, Abubakar a marcat

Pe 3 decembrie, ora Beijingului, în turul final al Grupei G a Cupei Mondiale 2022 din Qatar, Brazilia a jucat împotriva Camerunului. În cele din urmă, Abu Bakar a marcat un gol în timpul opririi în repriza secundă pentru a completa tradiția. Camerunul a învins Brazilia cu 1-0 și a spart marea supărare. , dar pentru că echipa elvețiană a câștigat un alt joc, echipa Camerunului a ratat în continuare calificarea.

• 03-12-2022

Tabel de meciuri pentru optimile de finală ale Cupei Mondiale 2022, cu lista de optimi ai Cupei Mondiale din Qatar inclusă

Pe 3 decembrie, ora Beijingului, faza grupelor Cupei Mondiale Qatar 2022 a încheiat acum toate cele trei runde de competiție. În cele din urmă, echipele care au avansat cu succes în primele 16 ale Cupei Mondiale din Qatar au fost Olanda, Statele Unite ale Americii, Argentina, Australia, Franța, Polonia, Anglia, Senegal, Japonia, Croația, Brazilia și Coreea de Sud. , Maroc, Spania, Portugalia și Elveția.

• 02-12-2022

Germania câștigă și este în continuare eliminată, nereușind să se califice în două grupe consecutive ale Cupei Mondiale

La primele ore ale zilei de 2 decembrie, ora Beijingului, s-a încheiat runda finală a Grupei E a Cupei Mondiale 2022 din Qatar. Germania, de patru ori campioană la Cupa Mondială, a căzut odată în urmă cu 1-2, a marcat 3 goluri la rând și a învins Costa Rica cu 4-2. Cu toate acestea, din cauza unui alt joc din aceeași grupă, echipa japoneză a învins echipa spaniolă. Echipa Germaniei și Spania au avut 4 puncte. Din cauza dezavantajului golaverajului, ei s-au clasat pe locul al treilea în grupă.

• 01-12-2022

Messi a ratat! Argentina a învins Polonia cu 2-0 pentru a trece în optimile de finală

Pe 1 decembrie, ora Beijingului, la ora 3:00, pe stadionul 974 a avut loc meciul dintre Polonia și Argentina din Grupa C a meciului din grupa Cupei Mondiale Qatar. Cu golurile lui McAllister și Alvarez, Argentina a învins Polonia cu 2-0, acumulând 6 puncte din două victorii și o înfrângere, calificându-se pe primul loc în grupă, iar Polonia a avansat pe locul doi în grupă.

Obțineți cel mai recent preț? Vom răspunde cât mai curând posibil (în maxim 12 ore)